PREBIOLAX

Výživový doplnok s vysokým obsahom vlákniny. Prebiotický kokteil Prebiolax je vyrobený z koncentrovanej rozpustnej rastlinnej vlákniny inulínu a pšeničnej vlákniny na báze dextrínov bez lepku a lektínu, so schváleným výživovým tvrdením "s vysokým obsahom vlákniny".

€9
Skladom

Prebiotický kokteil Prebiolax vyrobený z koncentrovanej rozpustnej rastlinnej vlákniny inulínu a pšeničnej vlákniny na báze dextrínov bez lepku a lektínu, so schváleným výživovým tvrdením "s vysokým obsahom vlákniny".

Oligosachrid inulín predstavuje prebiotickú rozpustnú vlákninu (FOS *), ktorá dokáže podporiť probiotickú črevnú mikroflóru najmä tzv. bifidogénneho typu, ako fyziologickú súčasť organizmu. Rezistentná vláknina z pšenice zvyšuje produkciu butyrátu a taktiež podporuje rast priateľskej črevnej mikroflóry.

Čakankový inulín prispieva k normálnej funkcii čriev zvýšením frekvencie stolice. Fruktooligosacharidy sú odolné proti hydrolýze v hornom tráviacom trakte a prechádzajú do hrubého čreva, kde podporujú rast probiotických baktérií.

Zloženie: 100 g Inulín extra čistý granulovaný, 100 g bezlepková pšeničná vláknina na báze dextrínov vo forme rezistentného škrobu.

Odporúčané dávkovanie: Dospelí a deti nad 12 rokov: 6 zarovnaných kávových lyžičiek (cca 12 g) dvakrát denne, a to ráno a večer, vždy pred jedlom rozpustiť vo vode, čaji alebo inom nápoji a vypiť. Sediment nie je na závadu. Po upravení stolice možno znížiť dávkovanie na 2-4 kávové lyžičky dvakrát denne, ráno a večer rozpustiť vo vode, čaji alebo inom nápoji a vypiť pred jedlom.

Deti od 3-11rokov: 2-4 kávové lyžičky dvakrát denne, ráno a večer rozpustiť vo vode, čaji alebo inom nápoji a vypiť pred jedlom. Po upravení stolice možno znížiť dávkovanie na 1-2 kávové lyžičky dvakrát denne.

Upozornenie: Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Neužívať v prípade precitlivenosti na niektorú zo zložiek. Nie je vhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Ukladajte mimo dosahu detí. Zvýšená produkcia črevných plynov je prirodzeným prejavom metabolizácie prebiotík črevnou mikroflórou a nie je nežiaducim účinkom.

Skladovanie: Skladujte v suchu a tme pri teplote do 25 ° C.

Kód Kód: PREBIOLAX
Kategória: Trávenie a metabolizmus
Späť do obchodu