PREBIOLAX

Výživový doplnok s vysokým obsahom vlákniny. Prebiolax je vyrobený z koncentrovanej rozpustnej rastlinnej vlákniny (inulínu) a pšeničnej vlákniny na báze dextrínov bez lepku a lektínu, so schváleným výživovým tvrdením "s vysokým obsahom vlákniny".

€9
Skladom

Rastlinná vláknina Prebiolax, vyrobená z koncentrovanej plne rozpustnej  vlákniny inulínu a pšeničnej vlákniny na báze dextrínov bez lepku a lektínu, so schváleným výživovým tvrdením "s vysokým obsahom vlákniny".

Oligosachrid inulín predstavuje rozpustnú vlákninu (FOS *), ktorá dokáže podporiť prospešnú črevnú mikrobiotu najmä tzv. bifidogénneho typu, ako fyziologickú súčasť organizmu. Rezistentná vláknina z pšenice zvyšuje produkciu butyrátu a taktiež podporuje rast živých mikroorganizmov.

Čakankový inulín prispieva k normálnej funkcii čriev zvýšením frekvencie stolice. Fruktooligosacharidy sú odolné proti hydrolýze v hornom tráviacom trakte a prechádzajú do hrubého čreva, kde podporujú rast priateľských baktérií.

Zloženie: 100 g Inulín extra čistý granulovaný, 100 g bezlepková pšeničná vláknina na báze dextrínov vo forme rezistentného škrobu.

Odporúčané dávkovanie: Dospelí a deti nad 12 rokov: 6 zarovnaných kávových lyžičiek (cca 12 g) dvakrát denne, a to ráno a večer, vždy pred jedlom rozpustiť vo vode, čaji alebo inom nápoji a vypiť. Sediment nie je na závadu. Po upravení stolice možno znížiť dávkovanie na 2-4 kávové lyžičky dvakrát denne, ráno a večer rozpustiť vo vode, čaji alebo inom nápoji a vypiť pred jedlom.

Deti od 3-11rokov: 2-4 kávové lyžičky dvakrát denne, ráno a večer rozpustiť vo vode, čaji alebo inom nápoji a vypiť pred jedlom. Po upravení stolice možno znížiť dávkovanie na 1-2 kávové lyžičky dvakrát denne.

Upozornenie: Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Neužívať v prípade precitlivenosti na niektorú zo zložiek. Nie je vhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Ukladajte mimo dosahu detí. Zvýšená produkcia črevných plynov je prirodzeným prejavom metabolizácie vlákniny črevnou mikrobiotou a nie je nežiadúcim účinkom.

Skladovanie: Skladujte v suchu a tme pri teplote do 25 ° C.

Kód Kód: PREBIOLAX
Kategória: Mikrobióm čreva
Späť do obchodu